Objawy - grzybica-pochwy

Grzybica pochwy

objawy.org.pl
grzybica pochwy objawy


Zapalenie drożdżami nie posiada na tyle specyficznych objawów, które mogłyby być jednoznacznie identyfikowane z grzybicą. Oznacza to, że oprócz drożdży, inne przyczyny mogą być powodem występowania takich samych objawów. Najczęstszym objawem zapalenia grzybiczego pochwy jest swędzenie lub pieczenie w obszarze sromu. Są główne symptomy grzybicy pochwy. Oprócz tego, można zauważyć gęstą, białą lub żółtawą wydzielinę zwaną upławami. U wielu kobiet oprócz upławów pojawia się także biały, serowaty nalot. Wargi sromowe mogą być zaczerwienione. Niekiedy mogą być one również obrzęknięte. grzybica może powodować ból podczas oddawania moczu oraz stosunku seksualnego. Niekiedy u kobiet chorujących na grzybicę pochwy mogą wystąpić bóle w okolicach miednicy oraz uczucie gorąca.

W ok. 5 % przypadków, możliwe jest, że zapalenie grzybicze będzie powracać, nawet 4 razy do roku. Częste objawy, takie jak swędzenie, mogą okazać się bardzo irytujące i wówczas nie obejdzie się bez leczenia, choć nie ma zagrożenia, by grzybica przeniosła się głębiej, do macicy. Jeśli jesteś w ciąży nie ma również ryzyka, by zaszkodziła dziecku.

Gdy zauważy się którekolwiek z wyżej wymienionych symptomów, to trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Należy pamiętać, że takie objawy mogą świadczyć również o innych chorobach narządów rodnych. Z tego powodu konieczna jest odpowiednia diagnostyka.


Pozostałe tematy: